RSS

Zakończenie sezonu 2018/2019

01 lip

Dobiegł końca sezon treningowy 2018/2019. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za 10 miesięcy ciężkiej pracy. W tym czasie wzięliśmy udział w 6 turniejach karate, zdobywając w sumie 50 medali.  Jesteśmy dumni z Waszej postawy i wyników jakie udało się osiągnąć. Życzymy wszystkim naszym karatekom miłego wypoczynku podczas wakacji i szczęśliwego powrotu na Dojo już 2 września.

Przypominamy, że przez cały lipiec można trenować w każdy poniedziałek i środę w godzinach :

15 czerwca 2019 roku na Hali Widowiskowo- Sportowej ORBITA we Wrocławiu
odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate –Do. W zawodach tych wzięło udział ponad 1000 zawodników z 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego.

Na tej najważniejszej dla karateków imprezie sportowej nasze miasto reprezentowała 7 osobowa ekipa w składzie: Kinga Pękala, Zuzanna Panek, Hanna Biela, Julia Dybowska, Kacper Pająk, Piotr Parys, Radosław Misielak oraz trenerzy – sensei Katarzyna Michoń-Szczerba i sensei Piotr Szczerba.

Prawie 10 godzin startów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz duża konkurencja
była niewątpliwie dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Jednak duch walki, pełna koncentracja
i przygotowanie naszej drużyny pozwoliły osiągnąć znakomite wyniki.

Jako pierwsi do rywalizacji w konkurencji kata indywidualne przystąpili Piotr Parys i Radosław Misielak (grupa D 8 kyu) oraz w kata indywidualnym dziewczynek 8 kyu, nasza najmłodsza zawodniczka – Kinga Pękala.

Dla całej trójki były to pierwsze tak ważne zawody w życiu. Ten fakt nie przeszkodził im jednak w pokazaniu się z jak najlepszej strony.

Po bardzo zaciętych pojedynkach Piotr Parys zdobył I miejsce w kata indywidualnym chłopców 8 kyu, natomiast Radosław Misielak stanął na drugim stopniu podium.

Podobna sytuacja miała miejsce w konkurencji kumite, gdzie chłopcy musieli walczyć również z wyższymi stopniami. Mimo, iż obydwaj byli mniejsi od swoich rywali i posiadali niższy stopień kyu, znakomicie poradzili sobie w eliminacjach. W walce ćwierćfinałowej znów musieli stanąć naprzeciwko siebie i znów punktami 3:2 Piotr pokonał swojego młodszego kolegę, zapewniając sobie udział w finale. Radek natomiast musiał zmierzyć się w pojedynku o III miejsce, który wygrał jednogłośnie.

Ostatecznie konkurencję kumite 8-7 kyu nasi chłopcy zakończyli zdobywając : I miejsce – Piotr Parys i III miejsce – Radosław Misielak

Kolejne do boju stanęły nasze „niebieskie dziewczynki”. Zuzia Panek w grupie C 5 kyu oraz Hania Biela i Julka Dybowska w grupie D 5 kyu.

Niestety tym razem los nie był tak sprzyjający. Zuzia po wygraniu dwóch walk musiała uznać wyższość konkurentek i zakończyła swoją rywalizację o medal. Hania i Jula mimo znakomitego pokazu kata nie przekonały do siebie większości sędziów i przegrały swoje walki punktami 3:2.

Szansa na medal dla Hani wróciła w repasażach. Z racji, iż jej pierwsza rywalka dostała się do finału Hania miała okazję powalczyć o brązowy medal. W znakomitym stylu wykorzystała swoją szansę i ostatecznie stanęła na 3 stopniu podium.

Podobnie przebiegły walki Kacpra , który startował w grupie brązowych pasów. W kata indywidualnym nie udało mu się dostać do ćwierćfinału. Natomiast w kumite nie wykorzystał do końca szansy jaką dały mu repasaże i mimo wygrania jednej walki nie dostał się do strefy medalowej.

Na koniec zawodów przyszedł czas na kata drużynowe. Nasz klub w tej kategorii reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie : Hania, Jula i Zuzia.

Dziewczyny były pewne swoich umiejętności. Mimo, iż ze wszystkich rywalek były najmniejsze i najmłodsze nie przeszkodziło im to pokazać dużego ducha walki.  Niestety ostatecznie przegrywając jednym punktem znalazły się na 4 miejscu, tuż za podium.

XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Mimo iż apetyt na medale był dużo większy trzeba przyznać, że wyniki jakie uzyskaliśmy są znakomite.

Piotr Parys – I miejsce kata indywidualne

Radosław Misielak – II miejsce kata indywidualne

Hania Biela – III miejsce kata indywidualne

Piotr Parys – I miejsce kumite chłopców

Radosław Misielak – III miejsce kumite chłopców

Drużyna kata : Hania, Zuzia, Jula – IV miejsce

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, dziękujemy za serce jakie włożyli w przygotowania do tych zawodów. Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za wyrozumiałość i cierpliwość, Dyrekcji MOSiR Dębica, Władzom Miasta Dębica za wsparcie i pomoc finansową oraz firmie Jarpol dzięki której bezpiecznie dojechaliśmy do celu.

Trening odwołany

06 cze

W zawiązku z wyjazdem na Puchar Polski Dzieci zajęcia karate

w dniu 14 czerwca zostają odwołane.

18 medali

03 cze

W sobotę 1 czerwca w Rzeszowskiej Hali Podpromie odbył się IV Turniej w Karate Tradycyjnym z okazji Dnia Dziecka, organizowany przed Akademię Karate Tradycyjnego Rzeszów w ramach Sportowego Dnia Dziecka. W zawodach wzięło udział 300 zawodników w wieku od 4 do 13 lat z Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Dębicką Akademię Karate Tradycyjnego reprezentowało 33 zawodników.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie pokazując wysoki poziom techniczny. W sumie zdobyliśmy aż 18 medali. Miejsca na podium zajęli:

I miejsce

Hanna Biela, Mikołaj Krzystyniak, Radosław Misielak

II miejsce

Julia Dybowska, Emilia Główka, Jakub Kulas,  Filip Nykiel, Piotr Parys

III miejsce

Mikołaj Biela, Liwia Kobos, Miłosz Kołczak, Adam Krzemyk, Szymon Kurek, Piotr Nykiel, Zuzia Panek, Julia Piękoś, Sandra Rejniak, Piotr Stanek

Zawody w Rzeszowie były ostatnią szansą na sprawdzenie swoich umiejętności przed Pucharem Polski Dzieci, na który już za 2 tygodnie wyrusza 7 naszych zawodników.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych wyników, organizatorom dziękujemy za znakomity turniej.

DAKT zawody Rzeszów

Turniej Karate w Oleśnicy

07 kwi

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych zawodników w Wiosennym Turnieju o Puchar Burmistrza Oleśnicy, który odbył się 6 kwietnia.

W zawodach organizowanych przez Klub Sportowy Hikari Oleśnica wzięło udział ponad 400 zawodników z Polski i Czech. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników. Na trzech matach rozegrane zostały konkurencje kata indywidualnego, kumite oraz kata drużynowego z podziałem na wiek i stopień zaawansowania.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i aż 8 razy stawali na podium odbierając medale oraz nagrody przygotowane przez organizatorów.

Na najwyższym stopniu podium w grupie żółtych pasów rocznik 2006-2007 stanął Piotr Parys. Zaraz za nim uplasował się Radosław Misielak, przegrywając w finale ze swoim klubowym kolegom 3:2

Najlepszy w swojej grupie okazał się również Borys Maciechowski, wygrywając wszystkie walki kata 5:0 zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie zielonych pasów rocznik 2004-2005

W grupie niebieskich pasów rocznik 2006-2007 brązowe medale zdobyły Julia Dybowska i Hanna Biela.

Podczas turnieju dziewczynki miały możliwość stanąć drugi raz na podium, gdyż wraz ze swoją młodszą koleżanką Zuzią Panek w konkurencji kata drużynowe zdobyły 3 miejsce.

Również na trzecim stopniu podium dwa razy miał zaszczyt stanąć nasz najwyższy stopniem zawodnik Kacper Pająk.

Kacper zarówno w konkurencji kata indywidualne jak i kumite uplasował się na 3 miejscu. Był to jego pierwszy start w konkurencji kumite. Mimo początkowo wielkiego stresu znakomicie poradził sobie w eliminacjach. Pokazał jednocześnie, że ma duże możliwości i wielkiego ducha walki.