RSS
 

Brązowy medal na Pucharze Polski Dzieci w Gdańsku

03 cze

970 zawodników, z 64 klubów wzięło udział w XVIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się 1 czerwca w Gdańsku. Dębicką Akademię Karate Tradycyjnego reprezentowała grupa 7 zawodników  wraz z sensei Katarzyną i senseiem Piotrem.

Zawodnicy w wieku od 4 do 13 lat mieli szansę sprawdzić się w kata indywidualnym, kata drużynowym, en bu.
W sumie na przepięknej Hali Sportowej Ergo Arena odbyło się ponad 50 konkurencji.

Nasi zawodnicy: Aleksander Wróbel, Piotr Nykiel, Kacper Pająk, Borys Maciechowski startowali w kata indywidualnym, natomiast dziewczynki : Zuzia Panek, Julka Dybowska i Hania Biela w kata indywidualnym oraz kata drużynowym.

Najlepiej z dębickich karateków spisał się Borys Maciechowski, zdobywając brązowy medal w grupie chłopców pomarańczowe pasy rocznik 2005-2006

Bardzo dobrze poszły też starty indywidualne dziewczynek, co prawda nie dostały się do strefy medalowej ale brawurowo przeszły przez eliminacje i odpadły dopiero w walkach o wejście do półfinałów.

Zawody w Gdańsku były ostatnim (a zarazem najważniejszym) startem w tym sezonie szkoleniowym. Teraz mamy czas na lekki odpoczynek, co nie znaczy, że przestajemy trenować.

A już po wakacjach wznawiamy ostre treningi by przygotować się na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się pod koniec września.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy znakomitego występu na OPDz w Gdańsku, jesteśmy dumni, że godnie reprezentowali nasz klub jak również miasto Dębica20180601_145002

 

P.S W imieniu zawodników, trenerów oraz rodziców dziękujemy Miastu Dębica za pomoc przy sfinansowaniu wyjazdu Dębickich karateków na Ogólnopolski Puchar Dzieci w Gdańsku

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Odwołane zajęcia

10 maj

11 maja w piątek, w związku z wyjazdem na szkolenie, trening karate grupy młodszej (o 16.30) oraz grupy starszej (o 17.30) zostaje odwołany.

Zajęcia będą odpracowane we wtorek 15 maja w godzinach : 16.30 grupa młodsza, 17.30 grupa starsza

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Zawody w Oleśnicy

18 kwi

W sobotę 14 kwietnia odbył się VI Wiosenny Turniej Karate w Oleśnicy. Wzięło w nim udział ponad 400 zawodników z 21 klubów z Polski i Czech.
Na trzech matach odbywały się konkurencje kata indywidualne oraz kumite, z podziałem na wiek i stopień zaawansowania, zaczynając od najmłodszych dzieci w wieku 6-7 lat, skończywszy na seniorach. Po konkurencjach indywidualnych zawodnicy mieli szansę zmierzyć się w kata drużynowym oraz En-Bu.

Dębicką Akademię Karate Tradycyjnego na turnieju w Oleśnicy reprezentowało 14 zawodników wraz z sensei Katarzyną i senseiem Piotrem.
Najlepsze wyniki podczas zawodów uzyskali – Julia Świerczek , zajmując III miejsce w kata indywidualnym (zielone pomarańczowe pasy) oraz Borys Maciechowski – II miejsce kata chłopców pomarańczowe pasy.

20180414_093414

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Wesołych Świąt

29 mar

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Przypominamy, że w czwartek treningi odbywają się zgodnie z planem zajęć.

W piątek odbędą się tylko zajęcia grupy najmłodszej o 16.30

Poniedziałek (drugi dzień świąt) zajęcia odwołane.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

04 mar
W sobotę 3 marca w Hali Orzeł Piaski Wielkie odbył się III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym, organizowany przez Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. W turnieju wzięło udział 1051 zawodników z 48 klubów, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata i kumite.
Wśród uczestników nie mogło zabraknąć dębickich karateków wraz z trenerami: senseiem Piotrem, sensei Katarzyną i sensei Karoliną oraz grupą kibicujących rodziców.
Nasza ekipa liczyła 39 zawodników, dla 10 z nich były to pierwsze zawody w życiu. Najmłodszym zawodnikiem z Dębicy był Błażejek Bartkowicz, który startował w konkurencji białych pasów rocznik 2012.
Mimo dużej konkurencji nasi karatecy spisali się znakomicie zdobywając w sumie 9 medali.
Na najwyższym stopniu podium stanęli :
Oliwia Helt – rocznik 2008-2007 białe pasy
Piotr Parys - rocznik 2006-2005 białe, żółte pasy
Drugie miejsce w konkurencji kata w swoich grupach wiekowych zajęli:
Hanna Biela – pomarańczowe pasy
Borys Maciechowski – białe, żółte pasy
Na miejscu trzecim uplasowali się
Patryk Pulak – białe, żółte pasy rocznik 2006-2005
Skiba Patrycja - białe pasy
Krzystyniak Mikołaj – białe pasy rocznik 2010-2009
W konkurencji kumite (czyli walki) startowała dwójka naszych karateków.
Karolina Skiba w eliminacjach nie miała sobie równych, wychodząc z grupy na pierwszym miejscu, później brawurowo przeszła przez ćwierćfinały i półfinały (wygrywając wszystkie walki jednogłośnie).
Ostatecznie zajęła drugie miejsce po bardzo zaciętym pojedynku finałowym.
Natomiast Borys Maciechowski w kumite stanął na trzecim stopniu podium.
Szczególne wyróżnienie należy się Piotrowi Parysowi, który w konkurencji kata pokonał zawodników z dużo większym doświadczeniem i wyższym stopniem kyu.
20180303_094113
 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii