RSS
 

Nagroda PZKT

18 lut
W sobotę 16 lutego w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” odbyło się uroczyste podsumowanie dokonań sportowych i organizacyjnych Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w 2018 roku. Wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników, trenerów, klubów oraz działaczy w roku 2018.
Wśród laureatów znalazł się również sensei Piotr Szczerba , który otrzymał regionalne wyróżnienie specjalne za działanie na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w województwie podkarpackim.
piotrs_nagroda
 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

UWAGA

06 lut

8 lutego ( piątek) trening grupy młodszej zostaje przesunięty na godzinę 16.00

natomiast zajęcia grupy starszej zostają odwołane

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Licencja PZKT na rok 2019

04 sty

Przypominamy o konieczności opłacenia licencji indywidualnej na rok 2019

Kwotę 40 zł należy wpłacić na konto Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

58 1160 2202 0000 0003 6414 0476, Bank Millennium

Opłacenie licencji jest niezbędne do udziału w zawodach oraz przystąpienia do egzaminu na stopnie uczniowskie.

Więcej informacji w zakładce Licencja PZKT lub na stronie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Turniej w Niepołomicach

10 gru
9 grudnia został rozegrany 14 Turniej Karate Tradycyjnego organizowany przez Akademię Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. W zawodach wzięło udział ponad 450 zawodników z Niepołomic, Krakowa, Rzeszowa, Ozorkowa, Zgierza oraz Dębicy.
Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego do rywalizacji wystawiła 35 zawodników, z których aż 17 osób to zawodnicy z grupy początkującej z białymi pasami.
To właśnie ta grupa rozpoczęła zawody pokazem podstawowych technik ręcznych i kopnięć. Zadaniem najmłodszych było pokazanie umiejętności technicznych ale przede wszystkim ducha walki. Każdy z najmłodszych karateków został nagrodzony medalem oraz nagrodą rzeczową.
Później rozpoczęła się już prawdziwa rywalizacja. Na pięciu matach rozegrano bowiem eliminacje grup od 8 do 1 kyu. Do walki o medale w konkurencji kata stanęło 18 zawodników naszego klubu.

W sumie zdobyliśmy 9 medali. W swoich grupach wiekowych najlepsze wyniki osiągnęli :

I miejsce – Borys Maciechowski

II miejsce – Patryk Pulak, Zuzanna Panek

III miejsce – Karolina Skiba, Szymon Kuzyk, Piotr Nykiel, Krzysztof Szlachta, Krzysztof Bochenek, Julia Dybowska

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

7 medali w Lublinie

10 gru
1 grudnia siedmioosobowa ekipa Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego, w składzie : Zuzanna Panek, Julia Dybowska, Hanna Biela, Karolina Skiba, Aleksandra Kapustka, Borys Maciechowski oraz Kacper Pająk, wraz z trenerami wyjechała na zawody karate do Lublina.
Nasi zawodnicy stawili się w Centrum Kultury Fizycznej UMCS, gdzie odbywał się Turniej Karate organizowany przez Klub Karate Chidori Lublin, pełni energii do rywalizacji w konkurencji kata.
Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na lekką rozgrzewkę i trening, a następnie na eliminacje.
Pierwszy swoją konkurencję rozpoczął Borys Maciechowski. Mimo, iż posiada dopiero 7 kyu (pomarańczowy pas) na macie musiał zmierzyć się z zawodnikami z wyższym stopniem. Nie przeszkadzało mu to jednak w brawurowy sposób przejść przez fazę eliminacyjną i ostatecznie uplasować się na drugim stopniu podium.
Kolejne do rywalizacji stanęły Karolina Skiba (kategoria 4 kyu) oraz na macie obok nasze dziewczynki – Zuzia, Julka i Hania , zielone pasy rocznik 2007-2008.
Karolina szybko zakończyła swoje walki, pokonując jednogłośnie swoje rywalki i zdobywając złoty medal w tej grupie.
Natomiast dziewczynki musiały stoczyć dużo więcej pojedynków. W eliminacjach bez problemu pokonały zawodniczki z innych klubów. Natomiast o wejście do finału rywalizowały już między sobą. Ostatecznie w tej grupie wiekowej całe podium należało do Dębicy. Złoty medal wywalczyła Julia Dybowska, srebrny Hanna Biela, natomiast brązowy Zuzanna Panek.
Ostatnimi, którzy przystąpili do walki byli: Kacper Pająk (rocznik 2006) oraz Ola Kapustka (rocznik 2005). Tym razem dębiccy karatecy również nie zawiedli. Kacper w znakomitym stylu pokonał swoich przeciwników zdobywając pierwsze miejsce, natomiast Ola stanęła na trzecim stopniu podium.
Wyniki:
złoto – Kacper Pająk (rocznik 2006) , Julia Dybowska (rocznik 2007-2008) Karolina Skiba (rocznik 2005)
srebro – Borys Maciechowski (rocznik 2005), Hanna Biela (rocznik 2007-2008)

brąz- Zuzanna Panek (rocznik 2007-2008), Aleksandra Kapustka (rocznik 2005)

20181201_150440

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii