RSS
 

NOWY SEZON TRENINGOWY

20 sie

2 września 2019 rusza nowy sezon treningowy. Zapraszamy naszych zawodników do zapoznania się z nowym planem zajęć. Przypominamy, że startujemy już w poniedziałek o godzinie 17.00

 

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z karate zapraszamy w każdy poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godziny 16.30 do 20.00. W godzinach tych będzie można zobaczyć jak wygląda trening karate, porozmawiać z naszymi instruktorami i umówić się na pierwsze zajęcia.

planzajec2019fd

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Wakacje

01 sie

Ostatni wakacyjny trening karate za nami. W sierpniu Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego będzie zamknięta. Widzimy się 2 września.

Już niebawem nowy plan zajęć na sezon treningowy 2019/2020

 

dakt

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Zakończenie sezonu 2018/2019

01 lip

Dobiegł końca sezon treningowy 2018/2019. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za 10 miesięcy ciężkiej pracy. W tym czasie wzięliśmy udział w 6 turniejach karate, zdobywając w sumie 50 medali.  Jesteśmy dumni z Waszej postawy i wyników jakie udało się osiągnąć. Życzymy wszystkim naszym karatekom miłego wypoczynku podczas wakacji i szczęśliwego powrotu na Dojo już 2 września.

Przypominamy, że przez cały lipiec można trenować w każdy poniedziałek i środę w godzinach :

17.00 – dzieci , białe i żółte pasy

18.00 – grupy starsze, wyższe stopnie

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Ogólnopolski Puchar Dzieci

17 cze

15 czerwca 2019 roku na Hali Widowiskowo- Sportowej ORBITA we Wrocławiu
odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate –Do. W zawodach tych wzięło udział ponad 1000 zawodników z 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego.

Na tej najważniejszej dla karateków imprezie sportowej nasze miasto reprezentowała 7 osobowa ekipa w składzie: Kinga Pękala, Zuzanna Panek, Hanna Biela, Julia Dybowska, Kacper Pająk, Piotr Parys, Radosław Misielak oraz trenerzy – sensei Katarzyna Michoń-Szczerba i sensei Piotr Szczerba.

Prawie 10 godzin startów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz duża konkurencja
była niewątpliwie dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Jednak duch walki, pełna koncentracja
i przygotowanie naszej drużyny pozwoliły osiągnąć znakomite wyniki.

Jako pierwsi do rywalizacji w konkurencji kata indywidualne przystąpili Piotr Parys i Radosław Misielak (grupa D 8 kyu) oraz w kata indywidualnym dziewczynek 8 kyu, nasza najmłodsza zawodniczka – Kinga Pękala.

Dla całej trójki były to pierwsze tak ważne zawody w życiu. Ten fakt nie przeszkodził im jednak w pokazaniu się z jak najlepszej strony.

Po bardzo zaciętych pojedynkach Piotr Parys zdobył I miejsce w kata indywidualnym chłopców 8 kyu, natomiast Radosław Misielak stanął na drugim stopniu podium.

Podobna sytuacja miała miejsce w konkurencji kumite, gdzie chłopcy musieli walczyć również z wyższymi stopniami. Mimo, iż obydwaj byli mniejsi od swoich rywali i posiadali niższy stopień kyu, znakomicie poradzili sobie w eliminacjach. W walce ćwierćfinałowej znów musieli stanąć naprzeciwko siebie i znów punktami 3:2 Piotr pokonał swojego młodszego kolegę, zapewniając sobie udział w finale. Radek natomiast musiał zmierzyć się w pojedynku o III miejsce, który wygrał jednogłośnie.

Ostatecznie konkurencję kumite 8-7 kyu nasi chłopcy zakończyli zdobywając : I miejsce – Piotr Parys i III miejsce – Radosław Misielak

Kolejne do boju stanęły nasze „niebieskie dziewczynki”. Zuzia Panek w grupie C 5 kyu oraz Hania Biela i Julka Dybowska w grupie D 5 kyu.

Niestety tym razem los nie był tak sprzyjający. Zuzia po wygraniu dwóch walk musiała uznać wyższość konkurentek i zakończyła swoją rywalizację o medal. Hania i Jula mimo znakomitego pokazu kata nie przekonały do siebie większości sędziów i przegrały swoje walki punktami 3:2.

Szansa na medal dla Hani wróciła w repasażach. Z racji, iż jej pierwsza rywalka dostała się do finału Hania miała okazję powalczyć o brązowy medal. W znakomitym stylu wykorzystała swoją szansę i ostatecznie stanęła na 3 stopniu podium.

Podobnie przebiegły walki Kacpra , który startował w grupie brązowych pasów. W kata indywidualnym nie udało mu się dostać do ćwierćfinału. Natomiast w kumite nie wykorzystał do końca szansy jaką dały mu repasaże i mimo wygrania jednej walki nie dostał się do strefy medalowej.

Na koniec zawodów przyszedł czas na kata drużynowe. Nasz klub w tej kategorii reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie : Hania, Jula i Zuzia.

Dziewczyny były pewne swoich umiejętności. Mimo, iż ze wszystkich rywalek były najmniejsze i najmłodsze nie przeszkodziło im to pokazać dużego ducha walki.  Niestety ostatecznie przegrywając jednym punktem znalazły się na 4 miejscu, tuż za podium.

XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Mimo iż apetyt na medale był dużo większy trzeba przyznać, że wyniki jakie uzyskaliśmy są znakomite.

Piotr Parys – I miejsce kata indywidualne

Radosław Misielak – II miejsce kata indywidualne

Hania Biela – III miejsce kata indywidualne

Piotr Parys – I miejsce kumite chłopców

Radosław Misielak – III miejsce kumite chłopców

Drużyna kata : Hania, Zuzia, Jula – IV miejsce

 

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, dziękujemy za serce jakie włożyli w przygotowania do tych zawodów. Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za wyrozumiałość i cierpliwość, Dyrekcji MOSiR Dębica, Władzom Miasta Dębica za wsparcie i pomoc finansową oraz firmie Jarpol dzięki której bezpiecznie dojechaliśmy do celu.

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii

 

Trening odwołany

06 cze

W zawiązku z wyjazdem na Puchar Polski Dzieci zajęcia karate

w dniu 14 czerwca zostają odwołane.

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Posted in Bez kategorii